Hypnoterapie

Co je to hypnóza

Hypnóza je léčebná metoda, kde se hypnotizovaný ocitne ve změněném stavu vědomí.  V té chvíli hypnoterapeut pracuje s podvědomím klienta a může tak vyřešit problémy, které klient má. Nejedná se o žádné šarlatánství nebo trik, jak se mohou lidé domnívat.

Použití hypnózy

Hypnózu je možné využít v mnoha oblastech. Dokáže léčit stres, neurózy, nespavost, různé fobie a traumata (pavouci, hadi, létání, klaustrofobie apod.), zhoršenou koncentraci, poruchy stravování, deprese, impotenci. Dokáže odstranit strachy ze všech možných oblastí – strach ze zkoušek, zubaře, injekcí, výšek, vody a podobně. Další oblastí kde může hypnóza pomoci, jsou veškeré závislosti, jako závislost na sladkém, cigaretách, automatech, lécích a alkoholu. Může zlepšit koncentraci, paměť, zvýšit sebevědomí, odstranit pocity viny a mnoho dalšího.

Pravdy o hypnóze

Pokud klient důvěřuje svému hypnoterapeutovi, je poměrně jednoduché klienta do hypnózy uvést. Klient i tak při hypnóze dělá pouze to, co je v souladu s jeho přesvědčením. Klient také po celou dobu slyší hlas hypnoterapeuta a dobře si pamatuje, co se v hypnóze řešilo. Pouze asi jedno procento populace nemusí vědět zcela nic o průběhu terapie.

Průběh hypnózy

Během hypnózy klient dosahuje maximální relaxace a uvolnění. Pomocí pozitivních návrhů uvádí hypnoterapeut klienta do hypnotického stavu intenzívního soustředěného vnímání. V tomto stavu hypnoterapeut pomocí hypnotických indukcí, metafor a transformačních technik aktivuje klientovu představivost. Klientova pozornost je zaměřená na pozitivní zážitky v našem nevědomí, které zažil a tím hluboko integroval. Za pomocí posthypnotických pokynů se pozitivní prožitek promítne do klientova chování v budoucnosti. Po skončení terapie je klient klidný a uvolněný, ale i nabitý energií k dalšímu řešení osobních záležitostí.