Terapie drbáním

Drbání asi každý zná. Ten, kdo ho miluje, ho chce často. Ten, kdo ho nezná, si ho zamiluje.  Nech se na vlně příjemné hudby unášet do světa drbání. Podrbu tě na celém těle. Naučím tě vnímat tvoje tělo. Do tvého těla vplují hormony štěstí. Tvůj mozek bude odpočívat. Tvoje celé tělo, tvůj celý systém bude hluboce odpočívat a relaxovat. Nejkratší doba drbání je jedna hodina. Další podrobnosti setkání jsou na osobní dohodě. Možností je tolik, kolik je na světě lidí.

Co se děje s tělem, když mu dopřejeme Terapii drbáním?

Tělo se při Terapii drbáním uzdravuje hned na několika úrovních – psychické, hormonální, smyslové a fyzické. Vše je propojeno se vším.

Za prvé, minimálně hodinu silně relaxuješ. Tvá mysl se dostane do tzv. hladiny alfa. V této hladině budeš blíže své intuici. Mohou ti naskakovat jasná řešení na předem nejasné nebo beznadějně vypadající situace. V hladině alfa také tvá mysl hluboce odpočívá a regeneruje se.

Za druhé, do tvého systému se vyplaví hormon Serotonin. Ten udržuje naši náladu v rovnováze, poáhá nám se spánkem, zmírňuje stavy úzkosti a ulevuje od deprese. Také přibude další hormon, Oxytocin. Ten je důležitý pro naplněný láskyplný život, ale také mimo jiné, podle vědců pomáhá při léčbě například rakoviny. Každopádně psychika i zdraví získají silné pomocníky.

Za třetí, pomůžu ti terapií somaticky (na vlastní kůži) naučit se vnímat celé tvé tělo, být v něm přítomný, přítomná. Televize, internet, ale i cizí dramata a knížky nám odvádějí naši pozornost z našeho těla. Díváme se na film, zapomeneme zcela na sebe a prožíváme silné emoce s herci. To ovšem pro prožívání našeho vlastního života není moc prospěšné. Být ve svém těle, ve svém středu, je nejvíc prospěšné pro to abychom zvládali každodenní životní výzvy.

A za čtvrté, můžeš se velmi silně dostat do kontaktu se svými emocemi. S těmi, které už ze života znáš, ale třeba i s těmi, se kterými sis zakázal, zakázala se potkat. V bezpečném prostředí tě jimi provedu, aby tě už v životě neobtěžovaly.

To vše způsobí, že můžeš zažít, pochopit a naučit se, jak využívat všechny tyto klíče ke spokojenému životu.

Těším se na tvou návštěvu :-)

 

Můžeš si přečíst:

https://www.kondice.cz/2014/05/mate-radi-drbani-vyzkousejte-to-od-profesionala/