TFT

TFT (Thought Field Therapy) – česky znamená Terapie mezipólového myšlení. TFT je kombinace stimulace meridiálních bodů a psychologického rozhovoru. Terapie tedy probíhá tak, že se jemným poklepáváním stimulují určité meridiány (akupresurní body), zatímco klient se zabývá tématem, které ho tíží.
Tuto metodu objevil ve Spojených státech Ph.D Roger J. Callahan v roce 1979 a nadále jí rozvíjí. TFT mají v oblibě lékaři, psychiatři, psychologové, terapeuti, zubaři, zdravotní sestry, léčitelé i ostatní specialisté. Nejlépe se tato metoda využívá tam, kde se pracuje s lidmi v krizových situacích. Největšího ocenění dosáhla tato metoda při léčení postižených po atentátu na „newyorská dvojčata“.
V Thought Field Therapy se používá 14 meridiálních bodů, které jsou na obličeji, hrudníku a ruce a které se jemně poklepávají špičkou prstu při psychologickém rozhovoru. Tímto způsobem lze odstranit nepříjemné pocity jak tělesné, tak psychické.
TFT pracuje s teorií, že příčinou emocionálních problémů jako jsou strach, fóbie, stres, deprese, trauma, závislost, poruchy příjmu potravy atd. je porucha proudění energie v lidském těle. Emocionální problémy jsou potom také hlavní příčinou fyzických onemocnění, protože fyzické tělo a emoce jsou spolu navzájem propojené. Negativní myšlenky uložené hluboko v podvědomí člověka ho zásadním způsobem ovlivňují. Na co myslíte, poté následně více či méně prožíváte i ve fyzickém světě.

TFT je jednoduchá, spolehlivá a rychlá forma terapie.

Dnes už hodně lékařů a terapeutů říká, že TFT je REVOLUCE v uzdravování psychiky.
Jednoznačně úžasná je jednoduchost použití. Nejhorší z věcí, která se může stát je to, že se nestane nic. Stav klienta se ani nezlepší, ani nezhorší. TFT je jednoduchá, spolehlivá a rychlá metoda, jak pomoci sám sobě i druhým.